قیمت چکش هیدرولیکی باکیفیت در ایران

چکش هیدرولیکی، یکی از ضروری ترین لوازم جانبی در صنعت راهسازی به شمار می روند. به این وسیله، پیکور هیدرولیکی نیز گفته می شود. عمده ترین کاری که توسط آن انجام می شود، حفاری در شرایط سنگلاخی و سخت می باشد.  چکش هیدرولیکی را به بیل مکانیکی متصل نموده و مورد استفاده قرار می دهند. در ادامه  مطلب با این ادوات آشنایی بیشتری پیدا کنید.

قیمت چکش هیدرولیکی باکیفیت در ایران

قابلیت های اصلی انواع چکش هیدرولیکی

قابلیت های اصلی انواع چکش هیدرولیکیچکش هیدرولیکی در اصل مته ای قوی و با مکانیزم خاص می باشد  که قابلیت های زیادی در انجام پروژه های ساخت و ساز و تخریب دارد. قابلیت های اصلی انواع چکش هیدرولیکی با سایز های بزرگ، متوسط و کوچک شامل موارد زیر می باشد:

  • استفاده در پروژه های عمرانی. عموما چکش های هیدرولیکی بزرگ که سرعت و شدت ضربات وارده توسط آنها بالاتر است، در این پروژه ها استفاده می شوند. در پروژه های آبرسانی نیز اولین فاز عملیاتی پروژه، با کمک این ادوات و ماشین آلات راهسازی، شروع می شود. گود برداری و حفر کانال، توسط چکش مذکور صورت می‌پذیرد. بهره مندی در پروژه های مخابراتی و برق رسانی، از دیگر قابلیت های پیکورها هستند.
  • تخریب صخره ها و کوهها به منظور تونل سازی، به کمک قوی ترین نوع چکشها انجام می شود. جاده سازی، کندن و برداشتن آسفالت های قدیمی، تخریب قسمتی از مسیر، بخش دیگری از قابلیت های اینگونه ادوات را نشان می دهد.
  • در سطح شهر هم برای کنترل و بازرسی شبکه آب و فاضلاب، به کار گرفته می شوند. برای چنین اهدافی، مته های کوچکتر نیز جوابگو می باشند. در طرح های عملیاتی و اجرای سیستم های آبیاری و زهکشی، جهت ساخت استخر ذخیره آب، کانال های اصلی و فرعی و مسیر لوله های انتقال آب هم شاهد کاربرد این وسیله هستیم.

از آنجایی که عمدتا چکش هیدرولیکی روی بیل های مکانیکی بسته می شود، لازم است که پاکت بیل به طور کامل باز و جایگزین آن شود. در معادن استخراج سنگ و گاها در راهسازی، زمانی که سنگ های سفت و غیر شکننده وجود داشته باشند، چکش را به بیل مکانیکی متصل کرده و با شکستن  سنگها، آنها را به قطعات کوچک تر و قابل حمل تر تبدیل می کنند.

پس از آن به کمک پاکت قطعات خرد شده سنگ را از مسیر برمی دارند. نحوه بستن چکش هیدرولیکی بر بیل مکانیکی، تحت استاندارد های ویژه ای است.

ساختار اصلی و فنی چکش هیدرولیکی بشناسید

ساختار اصلی و فنی چکش هیدرولیکی بشناسیدچکش های هیدرولیکی انواع مختلفی دارند. با پیشرفت تکنولوژی، این ادوات نیز توسعه می یابند. ساختار اصلی و فنی جدیدترین چکش هیدرولیکی شامل:

  • سوپاپ
  • بلوک سوپاپ
  • سیلندر
  • سر سیلندر
  • پیستون
  • مته
  • اکومولاتور

می باشد. چکش هیدرولیکی بعد از نصب شدن روی ماشین آلات راه سازی، به کمک پیستون، ضربه های متوالی به سطح مورد نظر وارد کرده و سبب خرد شدن آنها می شود.

در واقع روغن هیدرولیک، سبب ایجاد فشار به پیستون می شود، به این صورت که روغن توسط شلنگ های هیدرولیکی متصل به بیل مکانیکی وارد پیستون می شود و آن را تا یک نقطه خاص بالا می برند.

بعد از آن با انتقال روغن از کانال های مربوطه، به ریگلاتور منتقل و با وارد کردن مجدد فشار، سبب پایین آمدن پیستون می شود. این مراحل در یک فرصت خیلی کوتاه رخ می دهد. به همین خاطر، ضربه های متوالی و پی در پی به سطح وارد می شود. وجود گاز ازت در ساختار چکش هیدرولیکی باعث می شود که ضربات با قدرت بیش تری به سطح برخورد کنند.

چگونه جدیدترین قیمت چکش هیدرولیکی بدست آوریم؟

چگونه جدیدترین قیمت چکش هیدرولیکی بدست آوریم؟در پاسخ به این سوال که چگونه جدیدترین قیمت چکش هیدرولیکی را به دست آوریم باید گفت قیمت این ادوات تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند سایز چکش، کاربردها و قابلیت های آن و کارخانه سازنده، می تواند تغییر کند. این سایت به روزترین قیمتها را در اختیار شما قرار می دهد.

می توانید در کانال مربوطه عضو شده و به روزترین تغییرات را از این طریق داشته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.