قیمت پیکور مینی لودر در سال 98

پیکور مینی لودر نوعی مته است که برای خراب کردن سطوح سخت ومحکم و تخریب آن به کار می رود این پیکور روی لودر نصب شده و این لودر میزان انرژی لازم را به پیکور یا بیل مکانیکی می دهد . و این نوع چکش انواع مختلفی در بازار دارد .

قیمت پیکور ها  در سال نود و هشت با توجه به بالا رفتن قیمت ها و وسایل و با توجه به سایت ها و تخمین اعداد بروز شده بیشتر شده است . البته برند های معروف مانند برند های  رونیکس و توسن کرون و محک که مارک های معروف و سازنده های معروفی برای ساخت پیکور هستند قیمت های بالاتری هم دارند .

قیمت پیکور مینی لودر در سال 98

انواع پیکور مینی لودر براساس بازه توان

انواع پیکور مینی لودر براساس بازه توانبرای انجام عملیات عمرانی انواع پیکورها وجود دارد که تعدادی از آن ها را نام می بریم:

  1.  پیکور بیل مکانیکی
  2. پیکور مینی لودر
  3. پیکور بادی
  4. پیکور یا چکش برقی

که هر کدام از این وسایل در موقعیت های مختلف کاربرد دارد و به کار می رود .

پیکور بیل مکانیکی : این پیکور به دلیل وزن نیمه سنگین یا سنگین که دارد قابلیت تخریب انواع سطوح را دارد و قدرت بالای آن باعث شده یکی از قدرتمند ترین پیکور ها شناخته شود و دارای وزن چند تنی هم می باشد .

پیکور مینی لودر : این پیکور به دلیل این که کمی از بیل مکانکی سبک تر هست در مقیاس هاس کوچکتری از بیل مکانیکی قرار میگیرد و برای اجسام کوچک تری از آن هم هست و حتی وزن آن هم حدود 500 کیلو یا بیشتر می باشد .

پیکور بادی : این پیکور به وسیله فشار هوای یا باد کار میکنند بنابر این یک محفظه عامل کار آن هست و به این وسیله کار می کند . این ابزار بیشتر برای مناطقی است که دسترسی و امکان استفاده از برق ندارند مورد استفاده قرار می گیرد . مثلا در مناطق کوهستانی یا صخره ای یا مناصقی که وارد شدن با پیکور های چند کیلویی در آن سخت است .

پیکور چکش برقی : این نوع پیکور به بتن کن معروف است و به دلیل این که می تواند بتن را به راحتی تخریب کند قابلیت بالایی هم دارد . البته استفاده های دیگری هم دارد مثلا برای کندن آجر یا تخریب ساختمان و یا کندن اسفالت ها . این پیکور وزن نسبتا کنتری نسبت به سایرین دارد و  با وزن 3 تا 11 کیلوگرم ساخته می شود . کاربرد اصلی آن سوراخ کاری سطحی مانند اسفالت و بتن و سنگ است . سازنده اولیه این نوع چکش شرکتی به نام هیلتی بوده و قدرتمند ترین نوع چکش برقی هم توسط این شرکت ساخته می شود .

تفاوت پیکور مینی لودر با بتن کن

تفاوت پیکور مینی لودر با بتن کنتمامی ابزار هایی که کار هایی از قبیل تخریب بتن و سنگ انجام می دهند و به وسیله نیرویی از قبیل باد و برق و بنزین کار می کنند پیکور میگویند .

اما بتن کن ها ابزاری هستند که برای کندن سطوه بتنی و سنگی مورد استفاده قرار میگیرند .

در نتیجه پیکور ها با بتن کن ها تفاوت اساسی دارند و با توجه به این تفاوت ها در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . مثلا اگر بخواهیم بتن کن هارا به جای بعضی پیکور ها استفاده کنیم ممکن است که دچار مشکل شویم و کار ما به درستی انجام نشود . پیکور لودر ها و بتن کن ها از نظر قیمت هم نیز با هم متفاوت اند .

نحوه قیمت گذاری پیکور مینی لودر

نحوه قیمت گذاری پیکور مینی لودرنحوه قیمت گذاری این پیکور ها بستگی به نوع مارک سازنده آن دستگاه و کیفیت و نوع کاربرد آن دارد مثلا پیکور های چند تنی قیمت بالا تری نسبت به پیکور های بادی و برقی دارند .

حتی قیمت گذاری آن ها به نوع اجزای تشکیل دهنده آن ها هم بستگی دارد هر چه قطعات با کیفیت تر باشد قیمت آن هم بالاتر است .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.