قیمت ماشین چکش هیدرولیکی در ایران

ماشین چکش هیدرولیکی چیست؟ در واقع ماشین چکش هیدرولیکی از دو قسمت تشکیل شده یک قسمت بیل مکانیکی و یک قسمت چکش هیدرولیکی که بیل مکانیکی یک بازوی بلند عمودی داشته که چکش هیدرولیکی روی آن سوار میشود.

 هر چکش هیدرولیکی یک پمپ هیدرولیکی دارد که ظرفیت های متفاوتی داشته و انرژی مورد نیاز برای حرکت راحت تر  چکش را فراهم میکنند. و کارکرد آن اینگونه است که این پمپ هیدرولیکی با ظرفیت مشخص در درون خود روغن هیدرولیک داشته و فشاری که روغن هیدرولیک وارد میکند از طریق لوله ها و مجراهایی به ریگلاتور میرسد که با محدود کردن مسیر روغن به سمت پیستون باعث ایجاد ضربه های ممتد و ضربان دار میشود و به جسم مورد نظر نفوذ کرده و باعث خورد کردن آن میشود.

موارد استفاده از چکش هیدرولیک: برای معادنی که امکان استفاده از دینامیت و مواد منفجره نداشته باشد برای حفاری استفاده میشود. همچنین برای حفاری و خورد کردن سنگ ها و …. مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت ماشین چکش هیدرولیکی در ایران

انواع مدل های ماشین چکش هیدرولیکی

انواع مدل های ماشین چکش هیدرولیکیانواع چکش هیدرولیکی : انواع آن توسط مته ای که روی بیل مکانیکی سوار میشود سنجیده میشود خود چکش یک دستگاه است مته های آن تنوع ایجاد کرده و به چند نوع تقسیم بندی میشوند

 1. مته نوک تیز: که برای مناطق کم عمق که سطحی هستند مناسب است.
 2. مته نوک اسکنه ای لاغر: برای خورد کردن موادی که سخت نیستند مورد استفاده قرار میگیرد.
 3. نوع پخ: برای سنگ هایی که نرم نیستند و سفت هستند کاربرد دارد.
 4. مته نوک اسکنه ای لاغر: این مته در سرمای زمستان برای شکستن یخ های جاده کاربرد داشته و با کمک این مته قسمت های آسیب دیده آسفالت نیز میتوان جدا کرد.
 5. مته مخصوص شکستن بتن که به منظور این کار طراحی شده است.

چگونه بهترین ماشین چکش هیدرولیکی انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین ماشین چکش هیدرولیکی انتخاب کنیم؟انتخاب بهترین چکش هیدرولیکی نیازمند تجربه افراد ماهر دارد . که با قطعات و نحوه کار آن ها شناخت بیشتری داشته باشد. و با توجه به کاری که میخواهند انجام بدهند وزن و ظرفیت آن را بررسی کنند و مطابق با نیاز خود محصول مورد نظر خود را بخرند. اما توجه به نکات امنیتی زیر برای استفاده بهتر و دوام بیشتر چکش خالی از لطف نیست:

 • توجه به وزن چکش بسیار مهم است چرا که اگر خیلی سبک باشد نمیتواند عملکرد خود را به خوبی انجام داده  و مقاومت پایینی دارد و اگر خیلی سنگین باشد منجر به بلند شدن بیل مکانیکی و خطرات زیادی میشود.
 • برای دوام بهتر چکش باید هنگام حفاری به زاویه ای که با سنگ میسازد توجه شود و باید عمود باشد اما اگر نیاز به کار کردن با حالت مورب دارید باید این عمل را به صورت کوتاه انجام دهید.
 • وقتی از وسایل فلزی به صورت مالشی یا ضربه ای استفاده میشود داغ شدن آن قابل لمس است و این مورد در مورد چکش الکتریکی هم صدق میکند پس باید مراقب باشید هنگام کار نوک مته را لمس نکنید چون بسیار داغ است.
 • چکش هیدرولیکی با توجه به اسمش برای حفاری و خورد کردن استفاده میشود پس نباید آن را با جرثقیل اشتباه گرفته و وسایل را با آن جابجا کنید.
 • بهتر است برای شکستن قطعات بزگتر از کناره های آن قطعه شروع به خورد کردن کنیم نه از وسط چرا که انرژی و زمان بیشتری برای خورد کردن نیاز دارد و نباید به صورت مداوم به یک نقطه ضربه وارد کنیم چون مته چکش به سمت خراب شدن و پوسیدگی میرود. 
 • چفت و فیکس شدن چکش با ماشین هم خیلی مهم است.

نحوه تعیین قیمت ماشین چکش هیدرولیکی

نحوه تعیین قیمت ماشین چکش هیدرولیکیقیمت چکش هیدرولیکی با توجه به وزن و ظرفیت پمپ هیدرولیک و کشوری که در آن ساخته شده بستگی دارد. اما شما میتوانید این ابزار را از فروشگاه هایی که تخصص آن ها فروش ابزار آلات ساختمانی است تهیه کنید. و در صورتی که نیاز به مشاوره ندارید و محصول مورد نظر خود را به خوبی میشناسید میتوانید از طریق اینترنت سفارش دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.