خرید پیکور مکانیکی سنگین و سبک

پیکور یک کلمه با ریشه ی لاتین است که در اصطلاح فارسی به آن تیشه یا سنگ شکن گفته می شود. پیکور معمولا به تمامی ابزارهای که برای تخریب بتن و سنگ به کار می روند و از نیروهای مختلف از قبیل برق، باد، بنزین و مکانیک (هیدرولیک) استفاده می کنند، گفته می شود.

پیکور مکانیکی یکی از انواع مختلف پیکور است که از همه ی انواع آن بزرگ تر و قوی تر بوده و به صورت ابزاری بر روی بیل مکانیکی نصب می گردد. از کاربردهای آن می توان به تخریب سنگ در معادن و راهسازی، تونل و آوار کردن ساختمان های بزرگ اشاره کرد که در ادامه بیشتر توضیح داده شده است.

خرید پیکور مکانیکی سنگین و سبک

تفاوت عمده پیکور مکانیکی سنگین و سبک

تفاوت عمده پیکور مکانیکی سنگین و سبک

 واحد سنجش قدرت پیکور های مکانیکی بر مبنای تعداد ضربات وارد شده به محل یا جسم مورد نظر در دقیقه می باشد و دسته بندی آن ها بر اساس وزن پیکور صورت می گیرد. انواع پیکورهای مکانیکی با در نظر گرفتن کارآیی و وزن آن ها به دو دسته ی سنگین و سبک تقسیم می شوند.

پیکورهای سنگین عموما بر روی بیل مکانیکی نصب می شوند و برای کارهای غیر شهری مورد استفاده قرار می کیرند.

پیکورهای مکانیکی سبک که معمولا توسط یک عامل انسانی به کار گرفته می شوند، به چهار دسته ی برقی و بادی، بنزینی و شارژی تقسیم شده و برای مصارف شهری مناسب هستند. خیابان سازی، تعمیرات پیاده رو ها و خیابان ها، کار های عمرانی و ساختمان سازی، تخریب ساختمان ها و سازه های قدیمی، کندن زمین های سخت برای مسیر های آب و فاضلاب و ایجاد خطوط زیر زمینی برق و مخابرات، تعدادی از موارد مصرف پیکور سبک می باشند.

پیکورهای سبک بادی برای مکان هایی که دسترسی به برق امکان پذیر نیست و یا مکان هایی که با آب در ارتباط هستند، مثل حفر چاه مناسب است. پیکور سبک برقی که در اصطلاح به آن ها هیلتی اطلاق می شود، بیشتر برای کارهای ساختمانی و عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند.

پیکور مکانیکی سنگین و کاربرد های بی نظیر آن

پیکور مکانیکی سنگین و کاربرد های بی نظیر آن

پیکورهای مکانیکی سنگین که معمولا بر روی بیل های مکانیکی و گاهی اوقات لودر ها سوار می شوند، برای انجام عملیات تخریبی بزرگ که در آن ها نمی توان از مواد منفجره استفاده کرد، بهترین، سریع ترین و کم هزینه ترین انتخاب به شمار می روند.

جدا کردن صخره از کوه، آوار کردن سازه های بتنی خیلی بزرگ، ساخت و مرمت جاده های جدید، کارهای مرتبط با حفاری تونل و کار در معادن از مهترین کاربردهای پیکور سنگین به شمار می روند.

قبل از نصب چکش بر روی بیل مکانیکی حتما باید به دو پارمتر اساسی زیر توجه کنید:

  1. وزن پیکور متناسب باشد تا بیل مکانیکی تعادل خود را حفظ کند.
  2. ظرفیت پمپ هیدرولیکی بیل مکانیکی برای تامین انژری مورد نیاز چکش کافی باشد.

نکته ی قابل توجه دیگری که باید به آن اشاره شود، نحوه ی کار پیکورهای مکانیکی سنگین است. پیکور نصب شده بر روی بیل مکانیکی با حرکت پیستون و ضربه زدن به وسیله ی قلم پیکور، ضرباتی به سطح یا جسم مورد نظر وارد می کند، که باعث خرد شدن و تخریب می شود.

شدت و قدرت ضربات وارد شده،متناسب با سختی و جنس هدف مورد نظر، قابل کنترل است. حرکت پیستون با استفاده از روغن هیدرولیکی که در پشت آن قرار دارد و از طریق شلنگ هایی که به بیل مکانیکی متصل هستند، امکان پذیر می شود.

مرکز خرید پیکور مکانیکی ارزان قیمت

مرکز خرید پیکور مکانیکی ارزان قیمت

برای خرید پیکور مکانیکی ارزان و اطلاع از قیمت پیکور مکانیکی سبک و سنگین با برندها و کارایی مختلف می توانید به نمایندگی های عرضه ی محصولات مربوطه به صورت حضوری مراجعه کنید و یا با توجه به نیاز و هزینه ی خود اطلاعات درج شده در همین سایت را مطالعه کرده و محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین خریداری نموده و در وقت خود نیز صرفه جویی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.