با گل محمدی غنچه خشک پوستی شفاف داشته باشید

تأثیر دماهای مختلف خشک شدن (50، 60، 70 درجه سانتی گراد) بر کیفیت گلبرگ های گل رز (الکترون رز) در این مطالعه بررسی شد.

زمان خشک شدن گل محمدی خشک غنچه از 1680 ثانیه به 600 ثانیه با افزایش دمای مادون قرمز کاهش یافت.

دما و زمان به ترتیب از 50 درجه سانتیگراد به 70 درجه سانتیگراد و 30 دقیقه به 60 دقیقه افزایش یافت و کاهش کیفیت رنگ میوه مشاهده شد.

منطقه پیش بینی شده (PA) گلبرگ های رز به طور قابل توجهی از دما تحت تاثیر قرار گرفت.

پس از فرآیند خشک کردن، بزرگترین PA به عنوان 33.35 سانتی متر مربع (50 درجه سانتی گراد، 30 دقیقه) مشاهده شد، در حالی که کوچکترین آن در دمای 70 درجه سانتی گراد، 60 دقیقه (27.96 سانتی متر مربع) به دست آمد.

بسته به مقادیر دما (50، 60، 70 درجه سانتیگراد)، متوسط سطح برآمدگی نمونه‌های خشک گلبرگ‌های گل رز 17/2 برابر نسبت به سطح برآمدگی نمونه‌های تازه کاهش یافت.

نمونه های خشک شده نسبت به نمونه های تازه افزایشی در محتوای فنل کل (TP) نشان دادند.

حداکثر TP (44.49 میلی گرم GAE/g) در 45 دقیقه و دمای 70 درجه سانتی گراد نمونه گلبرگ گل رز به دست آمد.

نتایج نشان داد که خشک کردن مادون قرمز به مدت 45 دقیقه در دمای 70 درجه سانتی گراد می تواند برای خشک کردن گلبرگ های گل رز (الکترون رزا) توصیه شود.

جنس رزا تقریباً دارای 100 گونه است که به طور گسترده در اروپا، آسیا، خاورمیانه و آمریکای شمالی پراکنده شده اند و گلهای آن در رنگهای مختلف معطر و از نظر شکل و اندازه ظریف و زیبا هستند.

امروزه گل رز علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی مهم ترین جنس باغبانی زینتی است به عنوان گیاهان زینتی به طور گسترده در جهان رشد می کند.

آنها به عنوان گیاهان زینتی باغ و گل های شاخه بریده بسیار محبوب هستند.

علاوه بر این، خواص دارویی، یعنی اخیراً برای این گیاه ضد اچ آی وی، ضد باکتری، ضد عفونی کننده، آنتی اکسیدان، ضد ویروسی، تقویت کننده جنسی، ضد سرفه، خواب آور، ضد دیابت، شل کننده زنجیر تراشه و مقوی قلب، کبد، معده و رحم گزارش شده است.

تقاضای آن را بیشتر افزایش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.