با روغن حیوانی صباح برای خود کرم مرطوب کننده درست کنید

چربی یک اصطلاح عمومی برای لیپیدها، دسته ای از ترکیبات در بیوشیمی است، آنها را به عنوان مواد چرب و جامد می شناسید که در بافت های حیوانی و در برخی گیاهان یافت می شود – روغن هایی که در دمای اتاق جامد هستند.

روغن حیوانی صباح چربی استخراج شده از منابع گیاهی است، ممکن است بتوانیم از قسمت های دیگر گیاه روغن استخراج کنیم، اما دانه ها منبع اصلی روغن نباتی هستند.

به طور معمول از روغن های گیاهی در آشپزی و مصارف صنعتی استفاده می شود. در مقایسه با آب، روغن ها و چربی ها نقطه جوش بسیار بالاتری دارند.

با این حال، برخی از روغن‌های گیاهی وجود دارند که برای مصرف انسان مناسب نیستند، زیرا روغن‌های این نوع دانه‌ها برای حذف طعم‌های ناخوشایند یا حتی مواد شیمیایی سمی نیاز به پردازش بیشتری دارند، اینها شامل روغن کلزا و پنبه دانه است.

چربی های حیوانی از حیوانات مختلف به دست می آید، پیه چربی گوشت گاو و گوشت خوک چربی گوشت خوک است، همچنین چربی مرغ، غلات (از نهنگ ها)، روغن کبد ماهی و روغن ماهی (که نوعی چربی کره است) وجود دارد.

چربی های حیوانی نسبت به روغن های گیاهی اسیدهای چرب آزاد بیشتری دارند.

از نظر شیمیایی به چربی ها و روغن ها “تری گلیسیرید” نیز گفته می شود. آنها استرهای گلیسرول، با ترکیبی متفاوت از اسیدهای چرب هستند.

شکل 9.1 یک نمودار کلی از ساختار را بدون استفاده از فرمول های شیمیایی نشان می دهد.

شکل 9.5a بخشی از تری گلیسیرید که یک اسید چرب است و بخشی که گلیسرول است را نشان می دهد که این بار شامل ساختارهای شیمیایی نیز می شود، ساختار شیمیایی نشان داده شده در اینجا یک تری گلیسیرید اشباع است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.