با رنگ مو دوپیر لکه های موجود برروی کیفهایتان را از بین ببرید!

رنگ‌های مو رنگ طبیعی را از بین می‌برند و/یا رنگ جدیدی به ساقه مو اضافه می‌کنند، آنها می توانند طبیعی یا مصنوعی باشند. رنگ های طبیعی مانند حنا از گیاهان به دست می آید.

رنگ های مصنوعی را می توان به دو دسته کلی موقت / نیمه دائمی و دائمی تقسیم کرد، رنگ مو دوپیر موقت فقط به بیرونی ترین لایه ساقه مو نفوذ می کنند و با یکبار شامپو زدن به راحتی پاک می شوند.

رنگ های نیمه دائمی و دائمی به عمق ساقه مو می رسند، در حالی که رنگ های نیمه دائمی با 4-12 شامپو پاک می شوند، رنگ های دائمی در برابر شامپو زدن مقاوم هستند.

رنگ‌های دائمی باعث ایجاد تغییرات شیمیایی می‌شوند که باعث افزایش نفوذ محصول به داخل مو، سفید کردن ملانین طبیعی و ایجاد مولکول‌های رنگی می‌شوند که در داخل ساقه به دام می‌افتند.

این تغییرات شیمیایی می تواند به مو آسیب برساند، رنگ های نیمه دائمی همچنین حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند ملانین را از ساقه مو حذف کنند، اما آنقدر قوی نیستند و آسیب کمتری ایجاد می کنند.

رنگ موی دائمی اغلب با خطراتی برای سلامتی همراه است، این محصولات معمولاً شامل یک عامل قلیایی کننده مانند آمونیاک، یک عامل اکسید کننده مانند پراکسید هیدروژن، یک واسطه اولیه مانند پارافنیلن دی آمین (PPD) و مولکول های جفت کننده مانند رزورسینول هستند.

عامل قلیایی کننده به محصول کمک می کند تا به لایه خارجی ساقه مو نفوذ کند و سایر مواد باعث ایجاد واکنش های شیمیایی می شوند که مولکول های رنگی را در داخل ساقه مو ایجاد می کنند.

حتی زمانی که رنگ مو طبق دستورالعمل استفاده شود، اثرات مضر سلامتی ممکن است، حداکثر 25 ماده مختلف در رنگ مو می تواند اثرات مضر پوستی ایجاد کند.

یکی از مقصران اصلی PPD متوسط اولیه است، تماس با پوست می تواند باعث تحریک از جمله قرمزی، زخم، خارش و سوزش شود.

گاهی اوقات، واکنش های آلرژیک رخ می دهد و شامل تورم صورت و گردن می شود که باعث مشکل در تنفس می شود، این اثرات سمی می تواند بلافاصله یا تا یک روز پس از تماس با پوست رخ دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.